SORU   :Led Nedir?
CEVAP: Led kelimesi İngilizcede Light Emitting Diode kelimelerinin kısaltılmış halidir. "ışık yayan diyot" anlamına gelmektedir. LED ler elektrik enerjisini ışığa dönüştüren devre elemanlarıdır.

SORU  :Neden Led ürünlerini tercih etmeliyim?
CEVAP:Led ürünlerini kullanmak enerji tasarrufu,düşük bakım maliyeti,uzun ömür ve kaliteli bir ışık sağlar. Bütçenize ve çevrenize katkıda bulunursunuz.
 
SORU  : Led ürünlerinizi nereden satın alabilirim?
CEVAP: ÜrünlerimiziMersin TARSUS İŞ GELİŞTİRME merkezindeki yerel mağazamızdan satın alabileceğiniz gibi dilerseniz www.ledpiksel.com internet satış sitemiz üzerindende satın alabilirsiniz.

Ayrıca  0324 622 29 29 numaralı telefonlada yada 0532 202 17 36 numaralı Watsap hattından sipariş verebilirsiniz.
 
SORU  : Kelvin Nedir?
CEVAP: Kelvin sıcaklığı ışık kaynağının kendisinin genel rengini ifade etmektedir. Düşük Kelvinler (örneğin:3000K) sıcak ışığı, yüksek Kelvinler (örneğin:8000K) soğuk ışığı ifade eder.
 
SORU:IP sınıfı neyi ifade ediyor?
CEVAP:IP (ınternational protection code) koruma sınıfı , elektriksel bir muhafazanın sağladığı çevresel korumayı derecelendirmek için Avrupa Komisyonu tarafından geliştirilmiş standarttır. Genellikle iki rakamdan oluşur. Birinci rakam katı cisimlere karşı, ikinci rakam sıvılara karşı korumayı ifade eder.

 

SORU: Ledler nerelerde kullanılır?
CEVAP: Aydınlatma gereken tüm iç ve dış mekan mekanlarda , Led kayan yazı yada  led ekran şekli ilede  etkili reklam aracı olarak kullanılır.
 
SORU: Ledlerin ömrü nedir?
CEVAP: Yapılan labratuar çalışmalarında Led'ler için verilen yaklaşık 100.000 saat gibi ömür bilgileri Ledlerin kalitesi,çalışma sıcaklığı,kullanılan led adaptörlerin değerleri ve uygun kombine edilmesine bağlı olarak çevre koşullarına göre değişebilmektedir. Kalitesi düşük, ucuz ledlerde ve yanlış uygulamalarda bu saat 1000-2000 saate kadar düşmektedir.
 

SORU: Ürünlerinizin garantisi varmı?
CEVAP: Ürünlerimizin tümü firmamız ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır.
 
SORU: Elektrik kesilmeleri ve voltaj dalgalanmalarında ürün zarar görürmü?
CEVAP: EVET stabili alt yapıda olmayan şebekelerin elektrik kesintisinden sonraki ilk enerji aldığında pik geriliminden etkilenebilir. Bu durumlara karşıdiğer elektrikli aletlerde olduğu gibi  led ürünleri elektrik kesintilerinde enerjisi kapatılması önerilir.

SORU: Ledpiksel.com  kaç yıldır sektörde? 

CEVAP: Ledpiksel Faaliyet olarak  ilk olarak 2008 yılında yerleşik olduğu Tarsusta Tarsus Led olarak 2013 yılında EnesLed olarak Mersinde 2018 Yılında AD TEKNOLOJİ bünyesinde olmak üzere 12 yıldır Led sektöründe binlerce müşteriye hizmet sunmuştur.

SORU: Ledpiksel.com   Led sektöründe nerededir?

CEVAP: Ledpiksel olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana ilk önceliğimiz müşteri memnuniyeti olmuş ve teknik bilgiye çok önem vermiştir. Türkiye'nin Her Yerindeki Çalıştığımız Binlerce kişi ve firmanın en güvendiği firmalardan birisidir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR